Všechna virtuální sídla na jednom místě

  • Srovnání cen
  • Firmy na adrese
  • Problémové adresy
  • Jsme nezávislí
Filtrovat
Řazení
Nejnižší cena
Nejnižší cenaNejvyšší cenaPopularita
Zrušit filtr
Našli jsme 186 sídel podle nastavených parametrů
Město
Praha 1
Adresa
Školská 689/20
Firem
658
Provozuje
Profisidla.cz, s.r.o.
Vlastník nemovitosti: Nezjištěno
Zasedací místnost: Ano
Recepce: Ano
Pracovní místo: Ne
Cena za měsíc
399 Kč

Informace

Vlastník nemovitostiNezjištěno
Firem na adrese658

Služby

RecepceAno
Zasedací místnostAno
Zasedací místnost500 Kč/hod
Pracovní místoNe
Přeposílání poštyAno
Přeposílání pošty190
Digitalizace pošty99
Digitalizace pošty0

Ceny měsíčně

Na 1 rok399 Kč
Na 2 roky299 Kč
Na 3 roky249 Kč
Na 4 roky199 Kč
Na více let- Kč
Město
Praha 1
Adresa
Smetanovo nábřeží 197/26
Firem
31
Provozuje
Profisidla.cz, s.r.o.
Vlastník nemovitosti: Nezjištěno
Zasedací místnost: Ne
Recepce: Ne
Pracovní místo: Ne
Cena za měsíc
449 Kč

Informace

Vlastník nemovitostiNezjištěno
Firem na adrese31

Služby

RecepceNe
Zasedací místnostNe
Zasedací místnost-
Pracovní místoNe
Přeposílání poštyAno
Přeposílání pošty190
Digitalizace pošty99
Digitalizace pošty0

Ceny měsíčně

Na 1 rok449 Kč
Na 2 roky- Kč
Na 3 roky- Kč
Na 4 roky- Kč
Na více let- Kč
Město
Praha 1
Adresa
Tržiště 372/1
Firem
174
Provozuje
Profisidla.cz, s.r.o.
Vlastník nemovitosti: Nezjištěno
Zasedací místnost: Ne
Recepce: Ne
Pracovní místo: Ne
Cena za měsíc
449 Kč

Informace

Vlastník nemovitostiNezjištěno
Firem na adrese174

Služby

RecepceNe
Zasedací místnostNe
Zasedací místnost-
Pracovní místoNe
Přeposílání poštyAno
Přeposílání pošty190
Digitalizace pošty99
Digitalizace pošty0

Ceny měsíčně

Na 1 rok449 Kč
Na 2 roky399 Kč
Na 3 roky349 Kč
Na 4 roky299 Kč
Na více let- Kč

Rizika virtuálního sídla v pronajaté nemovitosti

Riziko virtuálního sídla v pronajaté nemovitosti spočívá v nejistotě, že majitel nemovitosti může provozovateli virtuálního sídla vypovědět nájemní smlouvu ze dne na den, a to nejen kvůli potenciálním problémovým firmám, které sdílí stejnou adresu. Tato náhlá změna sídla může mít nepředvídatelné následky pro podnikání, zahrnující finanční náklady a organizační obtíže spojené s hledáním nového sídla a změnou adresy.

Riziko virtuálního sídla v pronajaté nemovitosti

Riziko virtuálního sídla ve vlastní nemovitosti spočívá v tom, že majitel nemovitosti má možnost ze dne na den vypovědět nájemní smlouvu provozovateli sídla. Tato situace může nastat z různých důvodů, včetně problémů s jinými firmami, které využívají stejnou adresu jako virtuální sídlo. Některá z firem se stane problémovou firmou a majitel nemovitost to může vyřešit vypovězením celé nájemní smlouvy.

Problémová firma se samozřejmě může objevit i na adrese, kde nemovitost vlastní přímo poskytovatel sídla, ale v takovém případě to poskytovatel sídla většinou umí řešit a problémové firmě v ideálním případě vypovědět virtuální sídlo. Ne všichni poskytovatelé to ovšem dělají.

Zároveň je častá praktika některých poskytovatelů virtuálních sídel, že umístí sídlo v místě bydliště, třeba v bytové jednotce, klasickém bytě a to i když jsou tam v nájmu. Nicméně při změně majitele bytu se novému majiteli nemusí líbit toto využití jeho nemovitosti a nájemní smlouvu může zrušit. Proto je potřeba si ověřovat i katastr nemovitostí a typ jednotky, kterou provozovatel ideálně vlastní.

Pokud dostane provozovatel virtuálního sídla výpověď z nájmu, pak tato nečekaná výpověď může přinést právní nejistotu a nucenou změnu sídla firmy, což může mít negativní dopady na podnikání. Ze dne na den totiž budete muset řešit změnu sídla a všechny s tím spjaté problémy.


„Jednoho dne mi přišel email, že provozovateli sídla vypověděl majitel nemovitosti nájemní smlouvu a od toho dne nelze doručit poštu. To už nechci zažít, proto vybírám virtuální sídlo jen u přimých majitelů.“

Lukáš Koucký [in]
Leadgenia s.r.o.

Následky náhlé změny sídla firmy

Náhlá změna sídla firmy může mít nepředvídatelné následky, které mohou vážně ovlivnit chod a image společnosti. Nejedná se přitom jenom o finanční a administrativní náklady, které mohou být v řádu tisíců až desetitisíců.

Při náhlém přerušení nájemní smlouvy na pronajatém sídle musí firma nejen hledat nové prostory, ale také čelit různým právním a organizačním procedurám souvisejícím se změnou adresy. Soudní poplatek za změnu sídla činí 2000 Kč a samotná změna je časově náročná, vyžaduje upravit a podepsat nové smlouvy, dodatky a informovat partnery o nové adrese.

Firma bude muset aktualizovat adresu na všech svých oficiálních dokumentech, webových stránkách, sociálních médiích, v registrech, u dodavatelů, bank a dalších institucí.

V případě okamžité výpovědi ztrácí firma sídlo okamžitě. V obchodním rejstříku se to sice ještě neprojeví, ale v ten okamžik firma přestane mít funkční poštovní schránku. Neexistence sídla je dle zákona důvodem k zrušení firmy, což může vést k dalším právním a finančním komplikacím a změna sídla tedy nesnese odkladu.

Problematická refundace od provozovatele sídla

Dalším významným rizikem virtuálního sídla ve vlastní nemovitosti je neochota majitele nemovitosti refundovat náklady spojené s náhlou změnou sídla firmy. Navíc, již zaplacené nájemné za budoucí měsíce může být nenávratně ztraceno a nemusíte dostat tyto peníze zpět. Celá situace vám tak může způsobit značný stres.

Pokud dojde k výpovědi nájmu ze strany majitele, provozovatel virtuálního sídla může čelit finanční zátěži spojené s hledáním nového místa a změnou adresy. Zároveň po provozovateli sídla mohou chtít všichni jeho klienti refundaci, což pro provozovatele může být nárazově příliš velká finanční zátež, protože virtuální sídla se platí i na 5 let dopředu. Může to na něj tedy mít až existenční dopad kvůli kterému může odmítnout refundaci.

Nejčastější otázky

Co musí splňovat sídlo firmy?

Sídlo firmy musí splňovat několik podmínek stanovených zákonem. Musí být označeno a schopno přijímat oficiální korespondenci a musí tam být zajištěna přítomnost osoby, která je oprávněna takovou korespondenci přijímat. Navíc, adresa sídla firmy musí být uvedena v obchodním rejstříku a na oficiálních dokumentech firmy.

Kde je dobré dát si sídlo firmy?

Volba sídla firmy závisí na konkrétních potřebách a okolnostech podnikatele. Některé firmy mohou preferovat sídlo ve velkých městech nebo obchodních centrech, aby působily profesionálněji a byly snadno dostupné. Jiné firmy, například ty, které primárně podnikají online, mohou upřednostňovat virtuální sídlo, které je méně nákladné a nabízí více flexibility.

Jak má být označeno sídlo firmy?

Označení budovy, kde je sídlo firmy, je důležité nejen z hlediska zákonných požadavků, ale také pro zajištění snadné identifikace a dosažitelnosti firmy. V České republice je podle obchodního zákona požadováno, aby na budově, kde je umístěno sídlo firmy, bylo jasně a viditelně označení firmy, což zahrnuje její obchodní název.

Pokud v jedné budově sídlí více firem, obvykle je na vstupu do budovy umístěna tabule nebo informační panel, který uvádí názvy a případně podrobnosti o všech firmách sídlících v budově. To může zahrnovat například patro nebo číslo kanceláře, ve které se firma nachází.

Kdy je nutné mít provozovnu?

Provozovna je nutná v případě, kdy je provozování daného druhu živnosti vázáno na konkrétní prostor nebo zařízení, jako jsou například restaurace, obchody, výrobní závody apod. Pokud provozujete takovou živnost, je nutné mít provozovnu, která splňuje určité podmínky a normy.

Co všechno je provozovna?

Provozovna je místo, kde je uskutečňována živnostenská činnost. Může to být například obchod, dílna, kancelář, restaurace nebo jiné místo, kde se provozuje živnost. Provozovna musí splňovat určité podmínky a normy, například v oblasti bezpečnosti a hygieny.

Co má být na dveřích provozovny?

Na dveřích provozovny musí být jasně uvedeno jméno podnikatele, název podniku, typ podniku a otevírací doba. U některých typů živností může být také vyžadováno uvedení dalších informací, například licenčních čísel nebo informací o bezpečnosti.

Jak podnikat z domova?

Podnikání z domova vyžaduje plánování a disciplínu, ale může nabídnout velkou flexibilitu. Je důležité vytvořit si pracovní prostor, stanovit si pracovní hodiny a zajistit, že vaše podnikání nebude rušit ostatní obyvatele domácnosti. Některé typy podnikání mohou vyžadovat speciální povolení pro provoz z domova.