Jak na levné parkování v Praze na modrých zónách

Praha, srdce Evropy a hlavní město České republiky, je známá svými historickými památkami, bohatou kulturou a bohužel také komplikovaným systémem parkování.

Modré zóny

Modré zóny byly v Praze zavedeny s cílem regulovat parkování a uvolnit místo pro obyvatele. Tyto zóny jsou primárně určeny pro místní obyvatele, a je zde třeba mít speciální parkovací oprávnění. Pokud v modré zóně parkujete bez tohoto oprávnění, riskujete pokutu.

Jak získat parkovací oprávnění v Praze?

  1. Místní obyvatelé: Pro ty, kteří mají trvalý pobyt v dané části Prahy, je možné získat parkovací oprávnění za zvýhodněnou cenu. Proces zahrnuje podání žádosti na místním úřadě s potvrzením o trvalém bydlišti.
  2. Nemístní: Pokud nemáte v dané části Prahy trvalý pobyt, stále můžete žádat o parkovací oprávnění, ale bude vás to stát více.
  3. Podnikatelé a firmy: Existují speciální kategorie pro podnikatele a firmy, které potřebují parkovat v dané oblasti.

Co stojí parkovací oprávnění v Praze?

Cena parkovacího oprávnění se liší v závislosti na tom, zda jste rezidentem dané oblasti či nikoliv:

  • Pro rezidenty: 1 200 Kč ročně.
  • Pro nemístní: 36 000 Kč ročně.

Jak je vidno, místní obyvatelé platí mnohem méně než nemístní. Nicméně stát se rezidentem nemusí být tak nedosažitelné nebo složité, jak se na první pohled může zdát.

Sídlo nebo trvalý pobyt a parkování v Praze

Virtuální sídlo či virtuální trvalý pobyt je služba, která vám umožňuje mít adresu nebo trvalý pobyt v určité části Prahy, aniž byste tam skutečně sídlili nebo provozovali svou činnost. Díky tomu můžete potenciálně získat parkovací oprávnění za nižší cenu. Získejte virtuální sídlo nebo trvalý pobyt za nejlepší cenu přes náš srovnávač virtuálních sídel.